sax

Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos mokinių ir mokytojų pažintinė kelionė į Merkinę

   Tęsiant 2007 m. užsimezgusią draugystę tarp aukštaičių ir dzūkų, šiais metais Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai vyko į Varėnos rajoną. Jie gyveno senoje miško sodyboje prie Merkinės miestelio apsupti paukščių čiulbesio, gegučių kukavimo ir Dzūkijos miško ošimo.


   Kartu su Varėnos Jadvygos Čiurlionytės meno mokyklos mokiniais ir mokytojais apsilankė pas keramiką Džiugą Petraitį, susipažino su juodosios keramikos darbu, stebėjo, kaip iš molio gabalėlio gimsta puodynė. Vėliau ir patys galėjo išbandyti molio minkštumą ir savo fantaziją, lipdydami sugalvotus dirbinius.
Užkopę į Merkinės piliakalnį pamatė nuostabų kraštovaizdį - Merkio  santaką su Nemunu, išgirdo pasakojimą apie Merkinės pilį, o piliakalnio papėdėje smagiai pažaidė, pasišoko ir padainavo dzūkų dainų, šokių ir žaidimų su Ritos ir Vytauto Černiauskų vadovaujamu jaunimo etnografiniu ansambliu „Kukumbalis“.
   Nepabūgo įlipti į apžvalgos bokštą ir dar iš aukščiau apžvelgti Merkinės vaizdus.
   Vaikų draugystė tęsėsi vakare prie laužo, visi smagiai leido laiką sodyboje, kol varėniškių mokinių tėveliai kepė šašlykus.
   Kita diena – kelionė į Druskininkus, kur vaikai dalyvavo edukacinėje programoje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio memorialiniame muziejuje, išgirdo apie kompozitoriaus ir dailininko gyvenimą, kūrybą, apžiūrėjo namą, kur gyveno kompozitorius, mėgino įžvelgti paveiksluose nutapytų vaizdų reikšmę ir muziką. Kotryna ir Patricija pagrojo fortepijonu, kuriuo skambina žymūs pianistai, koncertuojantys M. K. Čiurlionio namuose. Neišdildomą įspūdį paliko netikėtas susitikimas su kompozitoriaus proanūkiu Roku Zubovu, atvykusiu koncertuoti.
   Aplankė „Grožio“ šaltinį, nusiprausė ir paragavo tikro mineralinio vandens, kurio skonio niekada nepamirš. Dar stipresnį įspūdį paliko Druskininkų vaizdai iš kelto, kuriuo kėlėsi į sniego areną.   
Įdomiai praleistas   laikas – vaikščiojant po Čepkelių rezervato raistą, susipažįstant su nematytais augalais, lakstant nuo puolančių vabzdžių, braidant po čepsinčią pelkę,  renkant pernykštes spanguoles – ilgam paliks prisiminimus.
Skaniausias įspūdis – Marcinkonių kaime pas Rūtą Sakalienę dzūkų paveldo sodyboje – „busilo“ (gandro) bandelių kepimas. Vaikai darė bandeles, klausydami gražia dzūkiška kalba pasakojamų istorijų apie gyvenimą dzūkų kaime, jų papročius ir tradicijas, laukė krosnyje kepamų savo rankomis sulipdytų „busilo“ bandelių, jas ragavo ir džiaugėsi savo darbu.
Ekskursija į Merkinės muziejų suteikė daug žinių ne tik apie Merkinės, bet ir Lietuvos istoriją, sužinojo, kad Merkinė šiais metais skaičiuoja ir švenčia 660-uosius  metus.
   O rokiškėnai savo ruožtu pristatė Rokiškį, kaip Lietuvos kultūros sostinę 2019 m., supažindino su šio projekto programa, pakvietė atvykti į metų renginius ir tikisi pratęsti užsimezgusią turiningą ir prasmingą draugystę tarp dzūkų ir aukštaičių.

seperator

seperator

INFORMACIJA

seperator

sostine

 

under construction

MIELI TĖVELIAI!

 

 Už mokslą Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokykloje  jau  galite  susimokėti  per elektroninę bankininkystę. Mokyklos kodas 190253584, DnB banko sąskaita – LT34 4010 0415 0021 5641

 

Skaityti daugiau...

seperator

 

Pamokų laikas

seperator

1. 12.10 – 12.55
2. 13.05 – 13.50
3. 14.00 – 14.45
4. 14.55 – 15.40
5. 16.00 – 16.45
6. 16.55 – 17.40
7. 17.45 – 18.30
8. 18.35 – 19.20

seperator